Zapowiedzi sportowe - Połczyn - Zdrój

Najbliższe mecze w Połczynie - Zdroju

Więcej…
 
Ach, co to był za bal !

Aby tradycji stało się zadość, 08.02.2017roku, przedszkolaki wraz z koleżankami i kolegami z młodszych klas szkoły podstawowej, bawili się na balu karnawałowym. Był to dzień szczególny i długo oczekiwany przez wszystkich. Zabawa rozpoczęła się od prezentacji przebierańców. Na balu więc bawiliśmy się z: księżniczkami, wróżkami, biedronką, sportowcami , rycerzami , piratami, spidermanem, batmanem i policjantem.

Więcej…
 
Informacja

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców odbyły się dnia 07 lutego 2017 r. Udział w zawodach wzięły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Świdwińskiego.

Więcej…
 
MKS Mieszko zaprasza

Mecz o Mistrzostwo III Ligi MKS Mieszko vs Olimp Łobez - 10 marca 2017 r. (piątek) godz. 18:00 w Połczynie - Zdroju.

Więcej…
 
Ferie UKS „Rega” Bierzwnica w Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju

W dniach 19.02.2017r. – 25.02.2017r. uczniowie należący do UKS „Rega” Bierzwnica spędzili czas na obozie sportowo – rekreacyjnym w Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju. Celem wyjazdu było zagospodarowanie przerwy feryjnej poprzez pokazanie jego uczestnikom alternatywnych form spędzania czasu wolnego, podniesienie sprawności fizycznej oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Odwołane Spotkanie dla Diabetyków !

Stowarzyszenie Diabetyków ODWOŁUJE spotkanie edukacyjne z Panią Anna Wyszyńską, z powodu choroby wykładowcy. Spotkanie miało odbyć się 9 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 14.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Świdwinie.

Zarząd Diabetyków

Prezes Paweł Gasztold

 
Jubileuszowe XXV Kaziuki Wileńskie w Świdwinie
IMG_9413

Już od ćwierćwiecza w Świdwinie, w pierwszy weekend marcowy, odbywają się tradycyjne Kaziuki Wileńskie pod patronatem Burmistrza Miasta Świdwin, których organizatorem jest Świdwiński Ośrodek Kultury - Zamek oraz Świdwińskie Towarzystwo Miłośników Wilna i b. Kresów Wschodnich. Od 8 lat imprezie towarzyszy także Ogólnopolski Zjazd Kazimierzy. W dniach 3 - 5 marca na Świdwińskiej Hali Targowej i wzdłuż ul. I Maja, odbył się jarmark kresowy zakończony mszą świętą odprawioną w intencji Polaków na Wileńszczyźnie i kresowian na Ziemi Świdwińskiej. Równocześnie w dn. 4.03.2017 r. już po raz ósmy spotkali się Kazie i Kaziki, aby zamanifestować sympatię do swojego patrona, odnowić znajomości i poszerzyć krąg swych imienników. W ramach obchodów przygotowano recital znanego „Wilniuka” Jerzego Garniewicza. W związku z okrągłym jubileuszem Świdwińskiej imprezy, w Zamku otwarto wystawę zatytułowaną „XXV lat Kaziuków Wileńskich”.

Więcej…
 
Żeby już nigdy łagrów nie było !

sybiracy2017-0088Mija właśnie 77 lat od masowych wywózek Polaków z Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej w głąb Związku Radzieckiego na Syberię i daleką Północ, na „nieludzką ziemię”, do obwodów: archangielskiego, irkuckiego, nowosybirskiego, omskiego, do Kazachstanu, Jakucji, Ałtajskiego i Krasnojarskiego Kraju. Sowieci w pierwszej kolejności wywozili polskich osadników wojskowych byłych żołnierzy wojny polsko - bolszewickiej w 1920 r., pracowników leśnych, pracowników PKP, i urzędników państwowych. Następnie policjantów, wojskowych, nauczycieli, działaczy społecznych i kupców.

Dnia 2 marca 2017 r. z inicjatywy Przewodniczącej Rady Powiatu, Starosty Świdwińskiego oraz Burmistrzów i Wójtów, w Gimnazjum im. Osadników Wojskowych w Świdwinie spotkały się pokolenia na uroczystości upamiętniającej wielkie deportacje Polaków na Syberię w czasie II wojny światowej. W uroczystości uczestniczyli Sybiracy ze Świdwina, Połczyna - Zdroju, Zajączkówka i Smołdzięcina, którzy przeżyli koszmar zesłania, a którzy wówczas byli dziećmi i młodzieńcami.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 315

Nowa strona www

Szpital w Połczynie-Zdroju

Reklama
Jakich informacji szukasz na naszej witrynie?
 

Szukaj na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości