SUKCES PIŁKARZY AP TECHNIK ŚWIDWIN

Finałem rozegranym 25 lutego 2017 r. - w hali Gwardii w Koszalinie – zakończył się 57. Halowy Turniej Piłkarski dla Dzieci im. Stanisława Figasa. Znaczącą rolę, w tym prestiżowym wydarzeniu, odegrali piłkarze AP Technik Świdwin zajmując III miejsce w kat. starszych. W finałowych rozgrywkach ulegli jedynie drużynie Unii Białogard, która ostatecznie zajęła II miejsce za triumfatorem - Gwardią Koszalin. Wspomnieć należy, że świdwinianie, podopieczni trenera Leszka Kuzio, drugi rok z rzędu zajmują miejsce na podium, co jest potwierdzeniem tego, że należą do czołówki drużyn z naszego województwa.

Więcej…
 
Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego

OTWARTE SZACHOWE MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO   W kat. Junior

1.Organizatorzy turnieju:

-Uzdrowisko Połczyn-Zdrój

- Starostwo Powiatowe w Świdwinie

-Urząd Miejski w Połczynie - Zdroju

- Klub Szachowy „Caissa” Połczyn - Zdrój

Więcej…
 
Podsumowanie akcji ,,Bezpieczne Ferie 2017’’
DSCN0292

Przedmiotem nadzoru Państwowej Inspekcji Sanitarnej była organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie zimowej przerwy od obowiązków szkolnych, w tym stan sanitarny obiektów przeznaczonych do ich wypoczynku. Od początku trwania ferii prowadzony był wzmożony nadzór nad stanem higieniczno-sanitarnym obiektów służących do obsługi podróżnych z uwzględnieniem punktów gastronomicznych, obiektów świadczących usługi hotelarskie i parku wodnego wraz z bazą żywieniową. Szczególnym nadzorem objęto obiekty, w których wypoczywały dzieci i młodzież. Problematyka kontroli obejmowała również warunki sanitarne przy produkcji i dystrybucji posiłków w tych obiektach.

Więcej…
 
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Świdwinie
DSC_7376

Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczpospolitej Polskiej. W dniu 26.02.2017 roku odbyła się już V edycja projektu Fundacji Wolność i Demokracja pod nazwą „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia oraz propagowanie wiedzy z historii najnowszej. Bieg ten odbył się w ok. 240 miastach w Polsce i poza jej granicami. „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbył się także w Świdwinie. Biegacze wyruszyli 26 lutego 2017 r. o godz. 11:00 z parkingu przy biurze przepustek 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, aby pokonując dystans 1963 m oddać hołd Bohaterom - „Żołnierzom Wyklętym”.

Więcej…
 
TARGI RYBOMANIA POZNAŃ 2017
DSC_0665

W dniu 19 lutego po raz kolejny, jako szkółka wędkarska, mieliśmy okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Rybomania 2017 w Poznaniu. Na Targi wybraliśmy się dość licznie dzięki pomocy rodziców, bo w grupie 25 osobowej. Spora część dzieci i rodziców była po raz pierwszy na takich targach. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od stoiska Wiadomości Wędkarskich, aby w pierwszej kolejności przywitać się z całą redakcją, a w szczególności z Norbertem Stolarczykiem i Józefem Wróblewskim. Następnie odwiedziliśmy naszych stałych jak i nowych sponsorów, którzy nam zaufali i w każdy możliwy sposób starali się wspomóc, w ubiegłym roku, działalność naszej szkółki.

Więcej…
 
MSZA ŚWIĘTA AMAZONEK

am22 lutego o godz. 9.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Świdwinie odbyła się Msza Święta, w szczególności w intencji naszych koleżanek, które zmagają się z trudami walki z chorobą. Modlitwa za członkinie, za ich działalność oraz wzajemną pomoc w walce z chorobą. Msza sprawowana była również w intencji rodzin chorych, którzy potrzebują siły na wspieranie swoich najbliższych w tak trudnym czasie, oraz za koleżanki które tę walkę przegrały.

Więcej…
 
Zrób mammografię na Dzień Kobiet !
mam

Panie, które w 2017 r.  kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

 

Więcej…
 
„Fundusze Europejskie na tworzenie i rozwój ośrodków wychowania przedszkolnego”

lpiLokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Szczecinku serdecznie zaprasza na  spotkanie informacyjne pn.: Fundusze Europejskie na tworzenie i rozwój ośrodków wychowania przedszkolnego, które odbędzie się 28 lutego br. o godz. 10:00, w sali narad Starostwa Powiatowego w Szczecinku przy ul. 28 Lutego 16. Celem spotkania informacyjnego jest przedstawienie informacji na temat aktualnie ogłoszonego naboru wniosków dla działania 8.1 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 315

Nowa strona www

Szpital w Połczynie-Zdroju

Reklama
Jakich informacji szukasz na naszej witrynie?
 

Szukaj na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości