Połczyński Festiwal Szachowy 2017
wtorek, 14 marca 2017 12:15

W dniu 11 i 12 marca w sanatorium „Gryf” w Połczynie-Zdroju, odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w Szachach w Kategorii Junior i Senior. W pierwszym dniu 67 młodych szachistów rywalizowało w turnieju Junior o Puchar Pana Mirosława Majki – Starosty Powiatu Świdwińskiego.

Pierwsze miejsce zajął Hamkało Paweł ze Szczecina, drugie miejsce zdobył Modzelik – Kłoda Michał ze Szczecina, trzecie miejsce wywalczył Pizon Miłosz ze Sławoborza. W kategorii klasa 1-3 dziewczynki I miejsce zajęła Byszewska Julia, II miejsce zajęła Byszewska Hanna /bliźniaczki z Kołobrzegu/, III miejsce zajęła Wittych Julia z Koszalina. W kategorii klasa 1-3 chłopcy I miejsce zajął Śliz Karol z Połczyna-Zdroju, II miejsce zajął Wdowiak Szymon ze Sławoborza, III miejsce zajął Panuś Michał z Koszalina. W kategorii klasa 4-6 dziewczynki I miejsce zajęła Górska Ala z Połczyna-Zdroju, II miejsce zajęła Drabiuk Oliwia, III miejsce zajęła Kupiec Kinga obie zawodniczki ze Sławoborza. W kategorii klasa 4-6 chłopcy, I miejsce zajął Hamkało Paweł ze Szczecina, II miejsce zajął Pizon Miłosz ze Sławoborza, III miejsce zajął Wittych Maciej z Koszalina. W kategorii Gimnazjum dziewczęta, I miejsce zajęła Pizon Maria ze Sławoborza, II miejsce zajęła Mnich Aleksandra ze Sławoborza, III miejsce zajęła Kot Martyna ze Sławoborza. W kategorii Gimnazjum chłopcy I miejsce zajął Modzelik -Kłoda Michał ze Szczecina, II miejsce zajął Strzałkowski Damian z Redła, III miejsce zajął Zubko Eryk ze Sławoborza. Nagrodę Fair play ufundowaną przez Panią Helenę Lech, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, organizatorzy przyznali Grzelak Jakubowi ze Sławoborza. Najmłodszy uczestnik zawodów, sześcioletni Piotrek Bogusz z Połczyna-Zdroju otrzymał puchar Pana Janusza Podpory – Przewodniczącego Rady Miasta Połczyn - Zdój. Oficjalnego zakończenia i wręczenia nagród dokonał Pan Roman Kozubek, miłośnik i propagator gry w szachy. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe albumy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świdwinie, oraz karnety na basen w sanatorium „Gryf” ufundowane przez Uzdrowisko Połczyn-Zdrój. Rodzice i opiekunowie młodych zawodników, byli pod wrażeniem miejsca i atmosfery zawodów. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali Pani Jola i Waldemar Łuc, nauczyciele i opiekunowie kółka szachowego w Sławoborzu, oraz członkowie Klubu Szachowego „Caissa” w Połczynie-Zdroju Panowie Bućko Wiesław, Kowalczyk Ryszard i Śliz Jarosław.

W dniu 12.03.2017r, odbył się Otwarty Turniej Szachowy Powiatu Świdwińskiego w kategorii Senior. W zawodach wzięło udział 60 zawodników. Puchar Pani Barbary Nowak –Burmistrza Połczyna-Zdroju zdobył Kubiak Jakub z Gryfic, zwycięzca otrzymał voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w sanatorium „Gryf” w Połczynie-Zdroju. Drugie miejsce zdobył Peter Rafał z Łobza, trzecie miejsce zdobył Stylinski Piotr z Kołobrzegu. Puchar Pana Mirosława Pierza-Wiceburmistrza Połczyna-Zdroju, w kategorii najlepsza zawodniczka, zdobyła Duczmańska Nadzieja ze Stargardu Szczecińskiego. Nad sprawnym, przebiegiem zawodów od strony sędziowskiej czuwał Pan Tararako Adam z klubu „Caissa” Połczyn-Zdrój. Organizatorzy zawodów, dziękują Dyrekcji Uzdrowiska w Połczynie-Zdroju, za ufundowanie nagród, oraz za udostępnienie sali konferencyjnej do gry. Uczestnicy zawodów oraz osoby towarzyszące wywieźli miłe wrażenia z Połczyna-Zdroju.

Partnerzy Turnieju:

Starostwo Powiatowe w Świdwinie