Malowanie Nawy Głównej i uzupełnienie ubytków Kościoła Parafialnego P. W. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdwinie

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdwinie podpisała umowę na realizację operacji w ramach Konkursu nr 3/2022 Zachowanie dziedzictwa lokalnego ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania -"Powiatu Świdwińskiego"  w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014 – 2020. Zakres Tematyczny III Wzmocnienie Potencjału Obszaru.

W ramach operacji zostaną wykonane następujące prace: zabezpieczenie podłóg, ołtarza i elementów dekoracyjnych folia ochronną; demontaż i ponowny montaż ławek; rozstawienie rusztowań stojakowych przyściennych wolnostojących o wysokości do 20m - rusztowanie specjalistyczne;  przygotowanie starego podłoża - oczyszczenie elewacji wewnętrznej; uzupełnienie ubytków; gruntowanie preparatami gruntującymi powierzchni poziomych; malowanie dwukrotne farbami emulsyjnymi tynków gładkich powierzchni wewnętrznych oraz mycie po robotach malarskich posadzek lastrykowych i terakotowych.

Operacja służy zaspokajaniu potrzeb lokalnej społeczności.

Łączny koszt inwestycji: 81.699,61; Kwota dofinansowania: 65.359,00